Що таке повітряно-бульбашкова плівка

vozdushno-puzyrchataia-plenka-1

Особливий різновид пакувальних матеріалів, яка допомагає вберегти упаковані предмети, – добре всім знайома плівка з бульбашками. Як не дивно, спочатку цю плівку, придуману в 1957 році, намагалися використовувати в якості оригінальних шпалер. Однак ця ідея не користувалася успіхом, і лише через кілька років творцям плівки прийшло в голову запропонувати її як пакувальний матеріал.

З тих пір повітряно-бульбашкова плівка повсюдно використовується для упаковки побутової та промислової електроніки, оптичних приладів, люстр і світильників, скла і посуду, меблів, столярних виробів, предметів антикваріату і мистецтва. Її вкладають в коробки для переїзду, щоб захистити від ударів найбільш крихкі речі. Така плівка знаходить застосування і в будівництві, де її використовують для ізоляції від шуму, вітру і вологи. Плівкою накривають басейни, а при спорудженні парників вона успішно заміняє скло.

Структура і види плівки

Бульбашкову плівку виробляють з поліетилену високого тиску. Залежно від структури виділяють два види плівки:

 • Двошарова – в основі такої плівки шар гладкого поліетилену, до якого клеїться другий шар з бульбашками. Саме такий різновид використовують для упаковки, як прокладки між листами скла, як набивний матеріал в коробках з крихкими предметами. У побуті нерідко виникає питання, яким боком упаковують плівку. В цьому відношенні все просто – бульбашки повинні стикатися з поверхнею, що пакується вироби;
 • Тришарова – тут вже шар повітряних бульбашок знаходиться в середині «сендвіча» з двох зовнішніх гладких шарів. Тришарова бульбашкова плівка щільніше і міцніше двошарової. З неї виготовляють чохли і мішки для упаковки товарів.

Характеристики плівки

Для бульбашок, з яких складається плівка, встановлено такі стандартні типорозміри: 6 х 3 мм, 10 х 4 мм, 10 х 4,8 мм, 25 х 8 мм, 30 х 10 мм. Оскільки кожен пухирець чітко обмежений, прокол або здавлювання одного з них ніяк не впливає на сусідні бульбашки. Саме цим пояснюються високі захисні властивості плівки.

vozdushno-puzyrchataia-plenka-2

Крім того, плівка характеризується щільністю (чим цей показник вищий, тим більші навантаження вона може витримувати) і електричним опором. На практиці цей параметр враховують тільки якщо потрібно упакувати прилад, чутливий до статичному заряду.

Переваги:

 • відмінні амортизуючі якості;
 • непроникність для води і пилу;
 • високі теплоізоляційні якості;
 • значна міцність на розрив, удари, здавлювання;
 • не містить токсичних речовин, не вступає у взаємодію з предметами, які в неї упаковані, повністю нешкідлива для людини;
 • низька вартість повітряно-пухирчастої плівки.

Плівкою можна обернути предмет так, щоб його габарити практично не збільшилися, що важливо при транспортуванні. А завдяки малій вазі плівки, маса упакованого вантажу також не збільшується.

vozdushno-puzyrchataia-plenka-3

Модифікації

Плівки можуть комбінуватися з іншими матеріалами, в їх склад вводяться добавки. В результаті виходять модифіковані плівки, які відрізняються від звичайної пухирчастої поліпшеними експлуатаційними властивостями. До їх числа відносяться:

 • Парниковая светостабилизированная – містить в складі добавки, які збільшують стійкість до впливу ультрафіолету. В результаті парникова бульбашкова плівка набагато менше зношується на сонці в порівнянні зі звичайною плівкою поліетиленовою. Термін її служби досягає п’яти років. Вона відмінно пропускає світло і зберігає тепло всередині теплиці в 80 разів ефективніше, ніж скло. Щоб не виникало «ефект лінзи», на зовнішню поверхню плівки наноситься добавка антифог, що попереджає скупчення крапель конденсату;
 • Комбінована з фольгою або металізованим покриттям – відрізняється посиленими теплоізоляційними властивостями. Її використовують при влаштуванні систем підігріву «тепла підлога», для термоізоляції покрівлі, стін і перекриттів. До того ж вона забезпечує звуко- і пароізоляцію. Термін служби такої плівки перевищує 50 років;
 • Комбінована з картоном – в результаті такого поєднання бульбашкова плівка, на додаток до своїх якостей, набуває властивостей картону. Застосовується для упаковки товарів, яким потрібна підвищена захист;
 • Комбінована зі спіненим поліетиленом – перевершує звичайні пухирчасті плівки міцністю і амортизаційними якостями. Її використовують для упаковки дорогих меблів або для перевезення цінних товарів на великі відстані;
 • Плівка для басейнів – такою плівкою накривають чашу. Вона тримається на плаву і, завдяки своїм теплоізоляційним властивостям, не дає воді швидко охолонути. До того ж вона захищає товщу води від падаючого листя, пилу, сміття.

Якщо вас цікавить де купити повітряно-бульбашкову плівку в Києві, телефонуйте в компанію GreyPack! Доставка продукції по всій Україні.