Різновиди стрейч-плівки і їх призначення

Стрейч-пленка

Стрейч-плівка відрізняється рядом властивостей, за які її цінують споживачі. Універсальність, гнучкість, надійність, низька вартість – все це робить її практично незамінним пакувальним матеріалом. Її використовують на харчовому виробництві, у сфері торгівлі, косметичної, фармацевтичної промисловості, в будівництві і інших сферах діяльності людини. Природно, що в кожній з них висуваються свої вимоги до пакувального матеріалу, які враховують його виробники.

Існує кілька видів стрейч-плівки, які відносяться до двох великих категорій: харчова, клінг-плівка, і технічна, полімерна.

Клинг-плівка

Призначена для упаковки харчових продуктів, в основному індивідуальною. Часто використовується для проведення косметичних процедур: масок, обгортань, фарбування волосся. Відрізняється невеликою товщиною, 5-11 мікрон. Виготовляється з полівінілхлориду (ПВХ).

Відрізняється підвищеною проникністю газоподібних речовин, тому вона менше пітніє, дозволяє довше зберігати продукти харчування в порівнянні зі звичайним поліетиленом. При цьому вона надає упаковці естетичний вигляд, оскільки має високу прозорість і гладкість, а також не прилипає до продуктів.

харчова плівка

Полімерна

Цей пакувальний матеріал товщиною 13-30 мікрон, виготовляється з поліетилену і використовується для:

  • індивідуальної упаковки нехарчових товарів;
  • обмотки палет;
  • потреб сільського господарства.

Цей матеріал дешевший в порівнянні з плівкою з ПВХ, може виготовлятися в різних колірних варіаціях.

Спосіб упаковки

Ще один варіант, як вибрати стрейч-плівку, – визначитися зі способом упаковки. Плівка може намотуватися вручну або з використанням спеціальних намотувальних машин. Залежно від цього випускається матеріал зі спеціальними характеристиками.

Ручна

Для намотування упаковки вручну виготовляється матеріал товщиною 15-20 мікрон, але найчастіше – 17 мкр. Він здатний розтягнутися на 75-100%, в деяких видах – до 140%. Ширина рулону складає 45-50 см. Вага – 2-2,5 кг з урахуванням втулки. При виборі такої плівки треба звертати увагу на допустиму похибку її ваги. В середньому, вона не повинна перевищувати 70 г, тоді можна бути впевненим, що довжина буде відповідати стандарту. Тому перед покупкою рекомендується перевіряти фактичну вагу рулону.

Машинна

Таке рулони заправляються в спеціальні пакувальні машини, за допомогою яких і відбувається обмотка. Вас подібних рулонів – 17 кг з урахуванням ваги втулки, а ширина – 50 см. При придбанні такого матеріалу треба відштовхуватися від характеристик палетообмотчики, так як він може працювати зі втулками певної ширини: 510 см або 520 см.

Подібна плівка виробляється в трьох специфікаціях, які відрізняються по показнику гарантованої здатності до попереднього розтягування (ГСПР):

  • Regular має показник ГСПР 190%, стандартну товщину 23 мікрона (іноді 20 мікрон).
  • Power виготовляється з ГСПР 240% і товщиною 23 мікрон.
  • Superpower може похвалитися найвищим ГСПР – 280%, а середня товщина складає 17 мікрон, але можна зустріти і на 20, і на 23 мікрона.

Чим вище ГСПР, тим міцніше плівка, тим краще вона охоплює вантаж і відновлює форму. Відповідно, тим менше її знадобиться на обмотку. Але вартість такого матеріалу – найвища.

Як бачимо, перш ніж купувати плівку, необхідно визначитися, для якого товару вона буде використовуватися, як буде проводитися обмотка і які характеристики матеріалу є першорядними.