Що таке стрейч-плівка і навіщо вона потрібна

стрейч пленка - фото1

Ринок господарських товарів постійно поповнюється новою продукцією, яка полегшує наше життя. З’являються принципово нові рішення, вдосконалюються колишні і розібратися в цьому різноманітті товарів часом дуже складно. Наприклад, багато хто напевно чув про стрейч-плівку, але не всі до кінця розуміють, що це таке і де її можна використовувати.

 

 

Трохи термінології

У побуті прижилася назва «стрейч-плівка», хоча походить вона від англійського слова stretch, що означає «тягнутися», «розтягуватися». Відповідно, правильно називати цей пакувальний матеріал «стретч-плівкою». Згодом стали використовувати правильний термін, але колишній і зараз використовується нарівні з ним.

Стрейч-плівка – що це?

Плівка являє собою еластичний пакувальний матеріал, що добре розтягується, може мати різну ширину і прозорість. Виробляють його з полімерів і сополімерів етилену, для яких характерна висока гнучкість і здатність змінювати форму. В результаті, деякі види стрейч-плівки можна розтягнути в 5-6 разів у порівнянні з початковим станом. І навіть в розтягнутому вигляді вона буде зберігати свої властивості.

Для чого потрібна стрейч плівка?

Матеріал застосовують для упаковки самих різних товарів: від дрібного посуду до меблевих гарнітурів. Широко використовується для упаковки продуктів харчування. Залежно від сфери застосування варіюється склад матеріалу, його щільність, товщина. При цьому, ширина рулону практично завжди стандартна – 50 см.

стрейч пленка - фото2

Основні характеристики

Стрейч-плівка продається в рулонах різної довжини в залежності від її призначення. Наприклад, харчова плівка для використання в домашніх умовах найчастіше пропонується в рулонах по 10-20 м. Технічна, для упаковки вантажів або товару, в середньому має 300 м. Також різниться вона і по товщині. Найбільш затребувана товщина – 11-25 мкм. Залежно від призначення, така плівка буває одно- і багатошаровою.

Вибираючи пакувальний матеріал під свої потреби, орієнтуйтеся на наступні його показники:

 • гнучкість;
 • прозорість;
 • стійкість до розриву, проколу;
 • міцність;
 • престретч, тобто ступінь розтягування при обгортанні – наскільки плівка може бути розтягнута, і залишитися цілою (показник варіює від 50 до 300% залежно від марки);
 • стягуюче зусилля, тобто наскільки вона стягується після завершення обмотки.

Мабуть, одна з найважливіших характеристик матеріалу – стійкість до різного роду випадкових механічних впливів. Випадкові продавлювання, потертості, проколи малоймовірні. При цьому, зняти плівку за допомогою ножиць або ножа не складе труднощів.

Ще одна перевага матеріалу – гнучкість і універсальність. Не важливо, що ви упаковували, якщо не вистачило одного рулону, можна домотати іншим такого ж виду.

Де використовується стрейч плівка?

стрейч пленка - фото3

Матеріал використовують:

 • Транспортні компанії, які з його допомогою надійно пакують вантаж для перевезення.
 • Виробники продукції для запобігання товару від механічних пошкоджень, обмотки палет.
 • Супермаркети і магазини, де в нього упаковують як одиничний товар, продукти, так і товари на піддонах.
 • Косметичні салони для проведення косметичних процедур: фарбування волосся, обгортання, маски.
 • Споживачі – для господарських потреб.

Відповідно, під кожну з цих сфер виготовляється плівка зі своїми особливостями. Тому треба чітко розуміти, де і для яких цілей ви хочете її використовувати і обов’язково запитувати у продавця ради з вибору.